Постріл в ціль (Новое Время)

Спорт і війна зробили з невеликої приватної компанії виробника найкращих снайперських гвинтівок в країні. 

На останньому параді з нагоди Дня незалежності президент Петро Порошенко вручив зірку Героя Валерію Чібінєєву, командиру роти снайперів 79‑ї аеромобільної бригади. Той разом з підлеглими кілька місяців 2016 року успішно відбивав атаки сепаратистів у сумнозвісній промзоні Авдіївки. При цьому снайпери Чібінєєва користувалися гвинтівками Z-10, виробленими українською приватною компанією Зброяр.

“Надійна, зрозуміла і зручна”,— характеризує комроти вітчизняну гвинтівку, зазначаючи: вона дозволяє дуже влучно стріляти. Значно точніше, ніж радянська снайперська гвинтівка Драгунова (СВД), яка офіційно перебуває на озброєнні української армії.

Компанія Зброяр, що випускає Z-10,— єдиний недержавний виробник подібного роду зброї в країні. Їхня продукція на 90% комплектується вітчизняними деталями, а у конструкції використано кілька оригінальних рішень, розроблених інженерами самого Зброяра.

За 10 років компанія, виробництво якої розташоване в Броварах — місті-супутнику Києва,— інвестувала у виробництво $15 млн. Причому більше чверті цієї суми — $4 млн — припадає на останні два роки. У цей період Зброяр, спочатку випускав спортивні і мисливські гвинтівки, отримав військову ліцензію і почав виготовляти армійську зброю. Читати статтю

Катерина Шаповал

Рисунок1

Підписатися