Мільйон червоних троянд (LANDLORD)

У 2000 році багаторазовий чемпіон України з ралі Валерій Горбань заснував компанію «Асканія-Флора». За 16 років невелика теплиця зросла до найбільшого виробника квітів в Україні. Зараз на 23 га його розарію зростає близько 35 сортів троянд, а річний урожай досягає 10 млн квітів. У 2015-му частка компанії на національному ринку склала 50%.

Y6A6518f-920x613

Виробництво починається з закладки саджанців троянд на спеціальний субстрат. 

1-2

З періодом, обраним для старту бізнесу, Горбань не прогадав. На початку нульових український квітковий ринок належав імпортерам, і ніша національного виробника пустувала. Горбань став одним з перших українських бізнесменів, які налагодили вирощування троянд в промисловому масштабі. «Рентабельність тоді була досить висока», – згадує підприємець.

2-2

Зібрані квіти розміщують у ємності зі спеціально пом’якшеною водою і на 4 години закривають в холодильнику з температурою 4-5 градусів тепла. Так вдається збільшити термін життя рослини.

Зараз компанія колишнього ралліста постачає квіти у 2000 партнерських магазинів, а решту реалізує через власну торговельну мережу, що складається з 35 фірмових торгових точок. Залишаючись лідером на внутрішньому ринку, «Асканія-Флора» активно освоює зовнішній. У минулому році компанія продала в сусідню Польщу близько півмільйона троянд, що становить 5% від усього обсягу виробництва.

Кореспондент Landlord провів один день в розарії Горбаня і детально розпитав про те, як влаштований його бізнес. Квіткове виробництво починається з закладки саджанців троянди на мінерально-ватному субстраті, в який подається крапельне зрошення. Саджанці закупляють в Нідерландах, Німеччині та Франції.

3-2

Зібрані квіти розміщують у ємностях зі спеціально пом’якшеною водою і на чотири години закривають в холодильнику при плюсовій температурі 4-5 ºС. Таким чином вдається збільшити термін життя рослини, а значить і термін їхньої реалізації. Під час пікового попиту квіти відправляються покупцеві відразу, без етапу підготовки.

4

Після відбору на конвеєрі квіти, які не увійшли в оптові партії, оформляють в букети і відправляють в роздрібні магазини.

Після холодильника троянди відправляють на конвеєр, де кожна квітка встановлюється на спеціальний утримувач. Залежно від розмірів квіти автоматично сортуються в різні партії. Стебло троянди найвищого сорту має бути не коротше 70 см.

5-1

У компанії працюють більше 600 співробітників. Значна частина яких протягом восьми років проходила навчання у голландських експертів у квітковій справі.

65% витрат в квітковому бізнесі йдуть на оплату енергоносіїв. Щоб компенсувати скорочення прибутку після торішнього підвищення тарифів, «Асканія-Флора» вийшла на ринок сусідньої Польщі.

Фото: Олександр Лобанов

Джерело: LANDLORD

 

Підписатися