Валерій і Сергій Горбані отримали нагороду “Люди нового часу 2018” за створення сучасної снайперської гвинтівки для українських військових

Валерій і Сергій Горбані увійшли в проект “Люди нового часу 2018” – про українців, які найефективніше і найяскравіше за всіх рухали країну вперед у 2018-му. 

Редакція Новое Время вже четвертий рік поспіль виділяє серед співвітчизників подібних людей, які встановлюють нові стандарти в різних сферах життя — від бізнесу до культури, — і пише їхні короткі історії, які доводять: не тільки влада здатна змінити Україну, а й її громадяни.

За створення сучасної снайперської гвинтівки для українських військових 

Уже другий рік українська армія отримує по-справжньому сучасні вітчизняні снайперські гвинтівки Z-10 і Z-008. Обидві на порядок перевершують ще радянські СВД, якими спочатку оснащувалися на фронті бійці, що протистоять противнику, якому доступні актуальні російські системи.

“Надійна, зрозуміла і зручна”, — так охарактеризував Z-10 снайпер Валерій Чибінєєв, Герой України.

Z-10 і Z-008 не просто зброя. Вони відображають суть нинішньої української армії, в якій важлива роль належить волонтерам і громадським активістам: обидві гвинтівки виробляє приватна компанія Зброяр братів Горбанів — Сергія та Валерія.

Колись їхня фірма випускала спортивну зброю, але з початком російської агресії Горбані, розуміючи, що армії життєво необхідне сучасне снайперське озброєння, кинулися розробляти бойові гвинтівки.

У цей проект брати за останні роки інвестували $4 млн власних коштів.

Спочатку їхні гвинтівки купували для армії волонтери. Але 2016-го Зброяр пройшов випробування Міноборони і потрапив зі своєю продукцією до державного оборонного замовлення.

Відтоді гвинтівки потоком пішли до війська, а Горбані встигли їх модернізувати: зробили легшими і замінили хромований ствол нержавійним — з ним зброю точніша та простіша в обслуговуванні.

А ще на Зброярі запустили виробництво власних патронів натовського зразка.

Детальна інформація:

https://nv.ua/ukr/project/ljudi-novoho-vremeni-2018-2510324.html?new_site=1

NV_44_Liudi_NV_lydi_13_NKL_2013_9

Підписатися