Понад 170 бійців ВСУ ознайомилися з гвинтівками стандарту НАТО в 2017 р. на тренувальних семінарах, організованих компанією “Зброяр” (Інтерфакс)

Компанія “Зброяр” (Київ), приватний виробник громадянського нарізної зброї в Україні, проводить навчально-тренувальну роботу з підрозділами Збройних сил України з освоєння стрілецької зброї натовського зразка. “Зокрема, протягом 2017 року компанія провела вісім навчально-тренувальних семінарів для понад 170 військовослужбовців з чотирьох підрозділів ЗСУ”, – йдеться в опублікованому у середу прес-релізі компанії.

В інформації зазначається, що основною метою цих заходів є підготовка бійців підрозділів ЗСУ до роботи зі стрілецькою зброєю, яке створено на платформі AR-10 (американська автоматична гвинтівка, створена в 1954-1955 роки Юджином Стоунером) і AR-15 (американська напівавтоматична гвинтівка під патрон 5,56×45 мм). Випускається з 1963 року, надходить у продаж в якості цивільної зброї для самооборони, полювання і т.д., є штатною зброєю поліції. На початку 1960-х років автоматичний варіант AR-15 був прийнятий на озброєння армії США під позначенням M16 і використовується військовослужбовцями країн НАТО.

У прес-службі “Зброяра” розповіли, що на семінарах українським військовим розповідають про специфіку роботи з цією зброєю, тактико-технічні характеристики, особливості та надають рекомендації по експлуатації, зокрема, в роботі з самозарядними (напівавтоматичними) гвинтівками “Зброяр” Z-15 (український аналог гвинтівки AR-15 і виготовляється за ліцензією, призначена як для змагань з практичної стрільби, так і для полювання) і “Зброяр” Z-10 (самозарядна гвинтівка на основі конструкції AR-10), болтової гвинтівки Z-008 виробництва ТОВ “Зброяр”.

“Під час семінарів також проводяться ознайомчо-демонстраційні стрільби з Z-15 в калібрах .223 Rem, .300 ААС / .300 Blackout, високоточних гвинтівок Z-10, Z-008 в калібрі .308 Win, під час яких військовослужбовці мають можливість оцінити точність і ергономіку гвинтівок, побудованих на базі платформи AR і оцінити їх зручність і точність, в порівнянні з радянськими зразками стрілецької зброї”, – йдеться в повідомленні.

У прес-службі компанії відзначили, що “Зброяр” сподівається на подальшу співпрацю з Міністерством оборони України щодо широкого ознайомлення військовослужбовців зі стрілецькою зброєю українського виробництва, яке відповідає стандартам НАТО.

Підписатися