5 книжок для підприємців від президента Групи компаній «Асканія» Валерія Горбаня (kfund-media.com)

Книжки, які допомагають приймати складні рішення. 

main-min-18

Валерій Горбань, президент Групи компаній «Асканія»

Позаяк бізнес та моє основне захоплення – раллі – міцно пов’язані з тривалими перельотами, вільний час в аеропортах я присвячую читанню книжок. Не можу сказати, що я будую власний бізнес, слідуючи інструкціям, однак досвід успішних підприємців допомагає мені приймати рішення з найменшим ризиком для своєї справи. Дізнаватись про нові бізнес-книжки мені допомагають соціальні мережі, а також колеги й партнери з найрізноманітніших сфер. Я вважаю, що бізнес-література не має бути нудною.

«Бізнес у стилі фанк. Капітал танцює під дудку таланту», К’єлл Нордстрем, Йонас Ріддерстраллє
2000

Цю відому книжку шведських професорів переклали десятками мов світу. Вона написана легко та захопливо, я прочитав її дуже оперативно. Автори акцентують увагу на тому, що світ змінюється дуже хутко, відтак рішення слід також приймати хутко, створювати інноваційні унікальні продукти, брати на роботу таланти й утримувати їх. Попри те, що книжка вийшла досить давно, вона досі не втрачає актуальності.

«До біса все! Берись і роби!», Річард Бренсон
2006

Це книжка про життя й роботу, натхнення й мотивацію від бізнесмена Річарда Бренсона. Він розповідає про те, що сприяло його успіху – вміння йти за своєю мрією, приймати ризиковані рішення, ставити перед собою цілі й бути максимально оптимістичним. Особисто я полюбляю бути на піку відчуттів, і вважаю, що життя – це швидкість, низка захопливих, хоч часом і складних випробувань. А ще я дуже давно й активно цікавлюсь можливістю полетіти в космос і знаю, що Бренсон має програму Virgin Galactic. Власне, ця людина дуже близька мені за духом!

«Триґґери. Формуй звички – загартовуй характер», Маршалл Ґолдсміт, Марк Рейтер
2016

Це досить свіжа робота, що побачила світ минулого року. Книжки Ґолдсміта вже перекладені 30 мовами, й стали бестселерами в 12 країнах світу. В цій роботі він пояснює, як доросла людина може змінити звички, що стають на заваді правильним рішенням. Книжка буде надзвичайно корисною лідерам – в ній зібрано вправи, бізнес-кейси та різноманітні схеми. Тут також можна знайти інструменти, що допоможуть кожному використовувати зовнішні обставини з максимальним зиском для себе й власного бізнесу.

«Теорія ігор», Авінаш Дискіт, Баррі Нейлбафф
2016

Теорія ігор – це мистецтво передбачити наступний хід суперника. Автори цієї книжки, американські науковці, вже багато років поспіль вивчають побудову стратегій та на прикладах зі спорту, політики й бізнесу розповідають, як компанії та люди втягнуті в різні взаємодії. Тут зібрані рекомендації, а також інструменти, що допомагають приймати складні рішення й вести перемовини та суперечки, що принесуть користь у довгостроковій перспективі. Оскільки світ бізнесу вельми жорсткий, я вважаю, що корисно вміти передбачати вчинки людей, клієнтів, партнерів і конкурентів, а також вміти розпізнавати маніпуляції та обман.

«Чорні діри й молоді всесвіти», Стівен Хокінґ
1993

У цій збірці есеїв видатного британського фізика зібрані роздуми про філософію науки, про походження Всесвіту, а також автобіографічні нариси. Мене дуже цікавить астрофізика, відтак робота Стівена Хокінґа допомагає поглянути на бізнес з філософської точки зору та отримати так званий чистий аркуш для прийняття управлінських рішень. Цю книжку я прочитав багато років тому, та завжди чекаю нових робіт і статей Хокінґа з великим задоволенням.

Автор: Андрій Фарисей

kfund-media.com

Підписатися